Počet položek: 0 0,00 Kč

Diamantové řezání a broušení

Diamantové nástroje

Přináší trvale vysokou kvalitu při řezání a broušení materiálů používaných zejména ve stavebnictví, kamenoprůmyslu i strojírenství díky tomu, že diamant je tvrdý a ostrý. K výrobě nástrojů se používají zejména kvalitní, průmyslově vyráběné diamanty. Jsou vyráběny z grafitu při extrémních tlacích a vysokých teplotách. Tím jsou jejich vlastnosti téměř totožné s vlastnostmi přírodních diamantů.

Diamanty jsou upevněny kovovým pojivem. Složení pojiva v segmentu se volí v závislosti na oblasti použití diamantového řezného kotouče. Pokud mají být řezány měkké/ abrasivní stavební materiály, volí se tvrdé segmentové pojivo. Pokud je diamantový řezný kotouč určen pro tvrdé materiály, je správné zvolit měkké pojivo. Použitým pojivem se ovlivňují různé vlastnosti diamantového kotouče zejména řezací rychlost a životnost a opotřebení segmentu.

Segmenty diamantových řezných kotoučů jsou spojeny s ocelovým jádrem dvěma odlišnými metodami:

Svařování laserem
Nejlepší spojení segmentu a ocelového jádra. Přes patku segmentu (pojivo bez podílu diamantu)
nedochází ke spálení diamantů a při svařování laserem vzniká spojení mezi kovovým pojivem
a ocelovým jádrem, které splňují nejvyšší požadavky.

Sintrování
Spojení mezi segmentem a ocelovým jádrem vzniká přímo lisováním segmentu při současném
působení vysokého tlaku a tepla. Diamantové řezné kotouče s uzavřeným řezným okrajem jsou vždy sintrované a také segmentované, sintrované kotouče obstojí při požadované vysoké náročnosti.

Druhy řezného okraje - segmentu

Také tvar řezného okraje - segmentu rozhodujícím způsobem ovlivňuje řeznou rychlost diamantového řezacího kotouče a řezací vlastnosti při práci.

Celoobvodový segment - uzavřený řezný okraj - poskytuje přesné řezání a velmi čisté řezné hrany.

Turbo segment - řezný okraj - poskytuje kombinaci čisté řezné hrany a krátkého řezacího času.

Dělený segmet - segmentovaný řezný okraj - nejvyšší řezná rychlost a maximální trvanlivost díky výšce segmentu až 17 mm.

 

Diamantové kotouče Norton Clipper

Odstupňování nabídky výrobků.

Řada EXTREME
Diamantové kotouče Clipper Extreme stojí na NEJVYŠŠÍM STUPNI v nabídce diamantových výrobků Norton Clipper vyrobených na základě NEJNOVĚJŠÍCH TECHNOLOGIÍ.
Tato řada je vysoce inovativní a navržena tak, aby vyhověla potřebám profesionálního stavebního trhu a z hlediska parametrů stojí na nejvyšší úrovni především v rychlosti řezání, životnosti, jednoduchosti použití a bezpečnosti. Tyto vlastnosti se příznivě promítají do celkových výrobních nákladů.
Řada PRO
Diamantové kotouče Clipper Pro představuje VYSOCE VÝKONNÉ diamantové výrobky s nadprůměrnými vlastnostmi jako jsou rychlost řezání a životnost. Výrobky vynikají především ve SNADNÉM POUŽITÍ a vysoké BEZPEČNOSTI při práci. Perfektní pro PROFESIONÁLY a VYSOKOU ZÁTĚŽ.
Řada CLASSIC
Diamantové kotouče Clipper Classic je ekonomická řada nástrojů s vynikajícím poměrem CENA a VÝKON s vyváženými vlastnostmi, především s velmi dobrým výkonem a životností. Výroba této skupiny výrobků probíhá za stejných podmínek a splňuje stejné standardy BEZPEČNOSTI a KVALITY jako ostatní řady diamantových nástrojů Norton.

Jednoduchá volba nejvhodnějšího kotouče podle barevného označení:

Beton a betonové výrobky
Železobeton, zralý beton, obrubníky, betonové potrubí, tvrdé cihly, lícové cihly, žáruvzdorné cihly, betonové desky, zámková dlažba, vymývaná betonová dlažba, přírodní kámen, křemen, pískovec, vápenec. 

Univerzální - stavební materiály
Železobeton, zralý beton, obrubníky, betonové potrubí, cihly, zámková dlažba, dlažební kostky
a kamenná dlažba, vymývaná betonová dlažba, přírodní kámen, pískovec, vápenec, křemen.

4x4 Explorer
Železobeton, zralý beton, asfalt, asfalt na betonu, žula, stavební materiály, slabší ocelové profily. 

Asfalt a abrazivní materiály
Asfalt, asfalt na betonu, čerstvý beton, bitumen, maltové spoje, škvárobetonové tvárnice, Lignacit.

Obklady a dlažby
Keramické a porcelánové dlaždice, glazovaný keramické obklady, kámen, sklo a skleněné obklady, přírodní kámen, žula, břidlice.

Kámen, žula a mramor
Přírodní kámen, žula, břidlice, mramor, betonové výrobky.

Odhlučněné kotouče
Beton, armovaný beton, vyzdívkové materiály, šamot, čedič, žula, pískovec.

 

 

 

 

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace